تبلیغات
.: جامعه شناسان .::. Sociologists :. - حتما مطالعه کنید ...
.: جامعه شناسان .::. Sociologists :.

وبلاگ رسمی دانشجویان جامعه شناسی دانشگاه شهید بهشتی ، ورودی 1387 ، 1388 و 1389

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان و با تشکر از مطالب ، بازدید ها و نظرات شما ...

وجود عقاید متفاوت و گاها متضاد در هر جمع و گروهی طبیعی و حتی لازم و مفید می باشد و این امر در مورد جامعه شناسان هم صادقه . بنده مدتی است چیز هایی در وبلاگ می بینم و از برخی از دوستان می شنوم ؛ عدم واکنش من به مسایلی که در حال وقوع بوده و هست عمدی بوده و من منتظر بودم تا بعد از مدتی فضای وبلاگ به صورت متعادل و عادی برگرده ، اما شاهد این امر هستم که متاسفانه برخی از دوستان احترامی برای سایر نویسندگان و بازدید کنندگان محترم قایل نیستند و به کار خود ادامه می دهند ...

در ابتدای کار وبلاگ عرض کرده بودم که این وبلاگ مکانی برای ابراز عقاید دوستان هست و هیچ محدودیتی در زمینه ی موضوعات و محتوای مطالب برای نویسندگان وجود نداره ، دوستان نویسنده هم در زمینه های مختلف به فعالیت پرداخته و می پردازند ؛ مدتی پیش خدمت دوستان متذکر شدم که با وجود این که می تونن در زمینه های مختلف مطلب ارسال کنن ، اما با توجه به هدف اصلی از ساخت این وبلاگ (( که از اسمش هم پیداست )) ارسال مطالب بیشتر در زمینه ی علوم انسانی و به خصوص علوم اجتماعی هست و فکر می کنم بعد از حدود 2 سال تجربه ، الان زمان مناسبی برای جهت دادن به مطالب و هدایت اونا به سمت تخصصی شدن و در نتیجه تبدیل شدن وبلاگ به وبلاگی تخصصی در زمینه ی تخصصی خودش هست .

اما متاسفانه از مطالب دوستان نویسنده پیداست که توجهی به این نکته ندارن و مطابق گذشته به میل و سلیقه ی خودشون به فعالیت ادامه می دن . مدتی است که انتقاد هایی از جانب دوستان مبنی بر عدم تخصصی بودن مطالب وبلاگ به گوش بنده رسیده (( که امیدوارم به خاطر اهمیت خود وبلاگ برای اون ها باشه ، نه مسایل شخصیشون )) و بنده خدمتشون عرض کردم که تخصصی شدن وبلاگ امری زمان بر خواهد بود و بهتره که در حال حاضر اقدامی جهت اجبار دوستان نسبت به ارسال مطالب  تخصصی انجام نشه . اما متاسفانه از سوی دیگر هم شاهد ازدیاد روز به روز مطالب غیر تخصصی و گاها کاملا شخصی از سوی دوستان هستم که باعث متشنج شدن فضای وبلاگ شده . حتی شاهد این امر هستیم که برخی دوستان لج و لجبازی ها و برخی رفتار هایی که اصلا در حد و اندازه و کلاس وبلاگ نیست رو به وبلاگ کشوندن ؛ تا کنون هم بنده از تمامی این مسایل آگاه بودم ، اما از دوستان انتظار داشتم که قبل از دخالت من به این وضع خاتمه بدن ، اما این کار رو نکردن .

لذا لطفا دوستان نویسنده حتما به نکات مهم زیر توجه کنند ...

اولین نکته این که بنده تعدادی از مطالب و نظرات پست های اخیر وبلاگ رو مطابق با الگویی که در قسمت بعد متذکر خواهم شد ویرایش خواهم کرد تا وضعیت ظاهری وبلاگ به شکل گذشته برگرده .

دومین نکته این که دوستان نویسنده لطف کنن و از این پس به هیچ عنوان مسایل شخصی خودشون رو وارد مطالبشون نکنن و با این کار به اعتبار وبلاگ صدمه وارد نکنن .

سومین نکته این که دوستان نویسنده لطف کنن و از این به بعد در هنگام مدیریت و ویرایش نظراتشون حتما به این نکات توجه کنن :

نظرات بی نام ، دارای اسم مستعار و دارای اسم مخفف رو حذف کنن .

نظرات تکراری رو حذف کنن .

نظرات شخصی که به موضوع و محتوای وبلاگ مربوط نمیشه رو حذف کرده و یا به صورت پنهان درآورند .

بدیهی است که بعد از بار ها تذکر این آخرین تذکر به برخی دوستان هست و عدم توجه اون ها به نکات فوق مبنی بر بی توجهی اون ها به وبلاگ و سایر دوستان نویسنده و بازدید کنندگان محترم تلقی خواهد شد و بنده در مرحله ی اول شخصا نسبت به انجام این کار اقدام خواهم کرد و در مرحله ی دوم امکان مدیریت نظرات این دوستان رو لغو خواهم کرد .

برای این که دوستان بتونن به راحتی این کار رو انجام بدن پیشنهاد می کنم که در هنگام ارسال مطالب نظرات رو به صورت (( پس از تایید نمایش داده شود )) در آورند تا در فرصت مناسب نسبت به انجام این کار ها اقدام کنن .

از سایر دوستان نویسنده و بازدیدکنندگان محترم هم انتظار میره تا به عقاید همدیگه احترام بذارن و هر کاری رو در جای خودش انجام بدن . توجه داشته باشیم که وقتی در جمعی در حال فعالیت در زمینه ای جز مسایل شخصیمون هستیم همکار محسوب می شیم و نباید مسایل شخصیمون رو وارد کارمون کنیم ؛ این اتفاقات باعث صدمه وارد شدن به کار اصلی که در اصل ما برای انجام اون دور هم جمع شدیم خواهد شد و کار اصلی هم یا به صورت کلی و یا به صورت درست انجام نخواهد شد . این ها مسایلی هستند که حتی در سطوح کلان هم وجود دارن و باعث به وجود اومدن شرایطی هستن که امروزه همه ی ما شاهد اونا هستیم .

از تمامی دوستانی که در این مدت به دور از غرایض شخصیشون نگران محتوای وبلاگ بودن ممنونم و از یاد آوری هاشون تشکر می کنم ، اما فراموش نکنیم که اغلب دوستان مطالبی در زمینه های غیر تخصصی داشته اند که برای ما محترم هستن ؛ اما باز هم به این نکته اشاره می کنم که بعد از کسب حدودا 2 سال تجربه وقت اون رسیده که وبلاگ رو در زمینه ای که برای اون ساخته شده رشد بدیم و به اهدافی که از ساخت اون در نظر داشتیم برسیم .

در آخر هم این خبر خوش رو به دوستان می دم که ما در حال برنامه ریزی های زیادی در زمینه های مختلف هستیم که باعث تغییرات چشمگیری در (( جامعه شناسان )) خواهد شد و به زودی گزارش رو خدمت دوستان عرض خواهم کرد .

بدیهی است که در برنامه ریزی های آینده تدابیری اندیشیده خواهد شد که از زحمات دوستانی که در زمینه ی تخصصی به فعالیت می پردازند تقدیر به عمل آمده و جامعه شناسان رو به شکلی در بیاریم که در اون زمینه ی بروز چنین مشکلاتی وجود نداشته باشه .

با تشکر از وقتتون ...

موفق باشید ...


نوشته شده در 1388/12/11 ساعت 22:34 توسط احسان طاهریان نظرات |قالب جدید وبلاگ پیچك دات نت